Tylko podejmując wspólne działania mamy moc,
by zapewnić spokojną i bezpieczną przyszłość
dla nas, naszych rodzin i naszej planety.

1. Wszystkie aspekty działalności Firmy Pakfol uwzględniają troskę o zrównoważony rozwój, racjonalne i oszczędne gospodarowanie zasobami na każdym etapie biznesowej aktywności.

2. Składając Klientom konkretne propozycje realizacji zamówień w aspekcie technologicznym, korzystając m.in. z ogromnego doświadczenia pracowników Firmy Pakfol, zawsze staramy się uwzględnić materiały pochodzące z recyklingu. Doskonałym przykładem jest produkcja kopert kurierskich tzw. : foliopaków, w ponad 70 procentach wytwarzanych z materiałów powtórnie przetworzonych.

3. Korzystając m.in. z bardzo nowoczesnego parku maszynowego sukcesywnie dążymy do zmniejszania gramatury opakowań zachowując jednocześnie doskonałą jakość produktu. To bezpośredni i nie jedyny wyraz troski o zasoby naturalne naszej planety ze strony Firmy Pakfol.

4. W sposób ciągły doskonalimy i optymalizujemy korzystanie ze źródeł energetycznych. Bezdyskusyjnym przykładem takiego działania jest to, iż dzięki inwestycji w nowoczesny park maszynowy, niebagatelna kubatura produkcyjna ogrzewana jest m.in. ciepłem generowanym w czasie trwania procesów produkcyjnych, co możliwe jest dzięki ich stosownej konfiguracji i proekologicznym rozwiązaniom producenckim.

5. Traktując rok 2016 jako bazowy, dzięki m.in. proekologicznym rozwiązaniom inwestycyjnym zmniejszyliśmy pobór prądu o 15 procent, nie zwiększając jednocześnie poziomu poboru innych nośników energii.

6. Pobór wody dzięki wyjątkowo nowoczesnemu zapleczu produkcyjnemu jest całkowicie zminimalizowany i przebiega w systemie zamkniętym.

7. Od wielu lat ściśle segregujemy odpady, drastycznie minimalizując ich ilość. Powierzamy je wyspecjalizowanym firmom recyklingujacym.

8. Bardzo troszczymy się o komfort i bezpieczeństwo naszego personelu, regularnie szkoląc personel i rygorystycznie przestrzegając wszelkich regulacji w tym zakresie. Takie podejście z pewnością ma wpływ na spokojną, bezwypadkowa pracę, dobre relacje interpersonalne oraz zadowolenie Klienta z wysokiej jakości finalnego produktu dostarczonego w uzgodnionym terminie.