Fundusze Unijne

Pakfol – producent opakowań foliowych jest beneficjentem programów unijnych.

Zakład Produkcyjno – Handlowo – Usługowy „Pakfol” Marcin Łazarczyk uzyskał dotację z Unii Europejskiej na projekt „„Opracowanie modelu GOZ-transformacji niezbędnego do wdrożenia rozwiązań gospodarki o obiegu zamkniętym w zakładzie produkcyjno-handlowo-usługowym „Pakfol” Marcin Łazarczyk”.

Celem projektu jest opracowanie modelu GOZ-transformacji, które jest kluczowe dla skutecznego wdrożenia rozwiązań gospodarki o obiegu zamkniętym poprzez stworzenie kompleksowego procesu angażującego różnorodne dziedziny, w tym ekonomię, technologię, społeczeństwo i środowisko naturalne.

W ramach przeprowadzonej analizy zakresem działań w ramach transformacji w kierunku GOZ będzie:
– redukcja ilości wytwarzanych odpadów,
– zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii w strukturze zużycia energii,
– wprowadzenie nowych, przyjaznych dla środowiska materiałów lub rozwiązań pozwalających na ograniczenie zużycia materiałów, energii lub emisji u odbiorców (konsumentów).

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

Wartość projektu: 82 781,00 zł

Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 82 781,00 zł

#FunduszeUE
#FunduszeEuropejskie

Zakład Produkcyjno-Handlowo-Usługowy „PAKFOL” Marcin Łazarczyk uzyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej na realizację projektu pt. „Wdrożenie nowej technologii produkcji opakowań monomateriałowych umożliwiających zwiększenie barierowości tlenowej.”

Technologia stanowiąca przedmiot projektu jest wynikiem zleconych oraz własnych prac B+R, które umożliwią zaoferowanie na rynku krajowym znacząco ulepszonego produktu – taśmy z monolaminatu do produkcji opakowań o podwyższonych właściwościach barierowych. Opracowana przez PAKFOL taśma wyróżni się od obecnie dostępnych na rynku produktów
zwiększoną barierowością na tlen. Podwyższona barierowość jest szczególnie istotna przy przechowywaniu produktów żywnościowych, gdyż:
– zapobiega utlenianiu,
– ochroni żywność przed szkodliwymi gazami
– utrzymuje świeżość produktu,
– zapobiega wzrostowi mikroorganizmów.

Działania niezbędne w celu realizacji projektu obejmują zakup środków trwałych składających się na nową instalację technologiczną, służącą produkcji udoskonalonej taśmy i tym samym pozwalających wdrożyć nową technologię opracowaną przez firmę PAKFOL.

W wyniku realizacji projektu PAKFOL osiągnie szereg korzyści, wśród których warto wskazać:
– wdrożenie wyników prac B+R,
– wprowadzenie na rynek innowacyjnego produktu,
– umocnienie pozycji,
– pozyskanie większej ilości zleceń,
– wzrost przychodów.

Przedsiębiorstwo PAKFOL dzięki realizacji projektu uzyska techniczną, prawną i organizacyjną zdolność do uzyskania wskaźników rezultatu projektu, czyli uzyska możliwość wprowadzenia do oferty taśmy z monolaminatu do produkcji opakowań o podwyższonych właściwościach barierowych oraz generowanie z tego tytułu przychodów. Zdolność techniczna do osiągnięcia rezultatów projektu zostanie uzyskana poprzez zakup i montaż wskazanych w niniejszym projekcie środków trwałych oraz dokonanie walidacji procesu technologicznego.

Wartość projektu: 11 685 000,00 PLN
Dofinansowanie projektu: 8 179 500,00 PLN