Baza wiedzy

Nie jesteś pewny który produkt jest odpowiedni dla ciebie? Poniżej znajdziesz szczegółowy opis wszystkich produktów i ich rodzajów. Poznaj różne rodzaje formy i opakowań które oferujemy oraz różnice pomiędzy nimi.

Folia polipropylenowa CPP

Folia polipropylenowa CPP jest folią z warstwami zgrzewalnymi o wysokiej odporności na rozdarcie i przekłucie. Dostępne grubości: 20-40 my. Stosowana do pakowania produktów w branży piekarniczej, cukierniczej. Folia CPP w połączeniu z folią BOPP tworzy bardzo wytrzymały laminat o szerokim zakresie zastosowania w wielu branżach produkcyjnych.

Folia polipropylenowa BOPP

Folia polipropylenowa BOPP jest folią transparentną ogólnego zastosowania, dostępna w grubościach: 15-40 my. Dzięki doskonałym właściwościom folia ta stosowana jest do pakowania produktów sypkich i suchych takich jak makarony, produkty zbożowe, słone przekąski, bakalie, cukry, słodycze, płatki śniadaniowe. Oprócz folii transparentnej do produkcji opakowań używa się również folii matowej, białej i perlistej. Folię BOPP w zależności od rodzaju zastosowania, używa się do wykonania laminatu o strukturach BOPP/BOPP, BOPP/CPP, BOPP/PE, PET/BOPP. Dzięki takiemu połączeniu mamy możliwość wykonania opakowania dla produktów w wielu gałęziach przemysłowych.

Folia polietylenowa PE

Folia polietylenowa PE jest folią transparentną z możliwością barwienia na dowolny kolor. Dostępna w grubościach od 20 do 120 my. Jest odporna na przebicia oraz rozerwanie, charakteryzuje się dużą wytrzymałością w niskich temperaturach, można ją stosować do pakowania produktów głęboko mrożonych. Folia transparentna cechuje się dużą przezroczystością i połyskiem, co w wielu przypadkach umożliwia odpowiednie wyeksponowanie zapakowanego produktu. Folia barwiona w masie daje dodatkową ochronę przed działaniem warunków atmosferycznych. Folia polietylenowa jest doskonałym surowcem do tworzenia laminatów o strukturach PE/PE, PET/PE, BOPP/PE,  przekłada się to na możliwość wykonania opakowań dla branż zarówno spożywczych jak również przemysłowych gdzie potrzebne jest bardzo wytrzymałem opakowanie.

Folia poliestrowa PET

Folia poliestrowa PET posiada doskonałe właściwości mechaniczne, charakteryzuje się wysokim połyskiem oraz transparentnością. Stosowana w produkcji różnego rodzaju opakowań w postaci laminatu o strukturach PET/BOPP, PET/CPP, PET/PE zachowuje barierę ochronną zapakowanego produktu.  W przypadku pakowania produktów wymagających zastosowania laminatów o wysokiej barierowości dla gazów, pary wodnej a także światła można wykorzystać metalizowaną wersję folii PET (PETmet). W połączeniu z  PET, PE, OPP, CPP uzyskamy laminat (PET nadruk/PETmet/PE, PETmet/PE, OPP/PET met/PE)  dający możliwość zapakowania szerokiego spektrum produktów suchych bądź wrażliwych na światło takich jak suplementy, zioła, chipsy, przyprawy, dodatki funkcjonalne oraz wiele innych.